Money making

Winco Coupon Deals

(Photo courtesy of Winco)

New to shopping Winco? Start here:

Key:

★– means the price is better than generic/wholesale/mass store prices!
– means this is when we stock up!!!
If we don’t star an item but it is listed here, that means it is still a decent price. It’s not necessarily better than any competitor’s price, but it will save you a trip across town.
Produce
Blueberries 18 oz – $4.48
Strawberries 2 lb – $3.88
Corn on the Cob – $0.33
Broccoli or Cauliflower – $0.78
Roma Tomatoes – $0.88
Cantaloupe – $0.58
Pineapple – $2.98
Watermelon – $0.38
Iceberg Lettuce – $0.78
New Deals
★ Triscuits and Wheat Thins – $1.66

{First 6 Only}
Use $1/1 Triscuit Dill, Sea Salt & Olive Oil Product printable
or $1/2 Nabisco Cookies or Crackers printable
or $1/2 Nabisco Cookies or Crackers printable
Final Price:  as low as $.66 

★ Hy-top Medium Cheddar Cheese 2 lb – $5.48

Use $0.55/1 Real California Cheese Product printable
or $1/1 Cheese (Any Brand) printable
Final Price:  as low as $4.48 

Keebler 100 Calorie Right Bites Snacks – $2.28

Buy 2
Use $1/2 Keebler or Sunshine 100 Calorie Right Bites Snacks printable
Final Price: $1.78

★ Famous Amos Creme Filled Cookies – $1.98

Use $1/2 Famous Amos Cookies printable
Final Price: $1.48

★ Smucker’s Magic Shell – $1.46

Use $1/2 Smucker’s Magic Shell Tearpad
Final Price: $0.94

★ Keebler Chips Deluxe Cookies – $1.98

Use $0.70/1 Keebler Chips Deluxe Cookies printable
Final Price: $1.28

Tyson Any’tizers – $6.98

Use $1/1 Tyson Any’tizers Snack printable
or $1/1 Tyson Any’tizers Snacks printable
or $1/1 Tyson Any’Tizers Snack (SS 03/04/12)
Final Price: $5.98

Smucker’s Ice Cream Topping – $1.64

Use $1/2 Smucker’s Ice Cream Topping printable
Final Price: $1.14

Nestle Nesquick Syrup – $1.68

Use $0.50/1 Nestle Nesquick Powder or Syrup (SS 05/20/12) (Not in Idaho)
Final Price: $1.18

Philadelphia Cooking Creme – $2.48

Use $0.55/1 Philadelphia Cooking Creme (SS 05/20/12)
Final Price: $1.93

★ Milky Way Bars – $0.68

Buy 2
Use $0.75/2 Milky Way Brand Singles Bars printable
Final Price: $0.31

Kellogg’s Rice Krispies Treats – $1.98

Buy 2
Use $1/2 Kellogg’s Rice Krispies Treats printable
Final Price: $1.48

Reser’s Potato Salad – $2.78

Use $0.55/1 Reser’s Deli Salad printable
Final Price: $2.23

★ Dean’s Dip – $1.38

$1/2 Dean’s Dip Product printable
$0.85/2 Dean’s Dip printable
Final Price: $0.88

California Pizza Kitchen Large Pizza – $5.27

$1/1 California Pizza Kitchen Large Pizza printable
Final Price: $4.27

Bar Keepers Friend Cleanser – $2.01

Use $0.55/1 Bar Keepers Friend Cleanser printable
or $0.55/1 Bar Keepers Friend Cleanser printable
Final Price: $1.46

Truvia Natural Sweetener – $2.98

Use $0.75/1 Truvia Natural Sweetener printable
or $0.75/1 Truvia Natural Sweetener printable
or $0.75/1 Truvia Natural Sweetener printable
or $0.75/1 Truvia Natural Sweetener, exp. 5/31/12 (RP 01/08/12)
or $.55/1 Truvia Natural Sweetener peelie
Final Price: $2.23

★ Kraft Barbecue Sauce – $0.98

Buy 2
Use $1/2 Kraft Barbecue Sauce (SS 05/06/12)
Final Price: $0.48


Read more at http://fabulesslyfrugal.com/2012/05/winco-deals-as-of-528-63-cheap-bbq-sauce-butter-milky-way-bars-triscuits-wheat-thins-and-more.html#Wm3uMbsh4KLrS1TK.99

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s