Money making

Winco Coupon match-ups


(Photo courtesy of Winco)

New to shopping Winco? Start here:

Hot List
★ Gold ‘n Soft (15oz tub) – $1.19

Use $0.65/1 Gold ‘n Soft printable
Final Price: $0.54

★ Bar-S lunch meat (16oz, deli shaved) – $2.98

$1.00 OFF ANY package of BAR-S Deli Shaved Lunchmeat
Final Price: $1.98

★ Ball Park Hot Dogs – $1.48

Use or $1/2 Ball Park Hot Dogs printable
or $1/2 Ball Park Franks printable
or $1/2 Ball Park Franks, exp. 7/15/12 (RP 06/03/12 R)
or $0.75/2 Ball Park Franks, exp. 7/15/12 (RP 06/03/12 R)
Final price as low as $.98 each when you buy 2

★ Reser salad (3lbs) – $2.78

Use $0.55/1 Reser’s Cut Potatoes printableor $1/1 Reser’s Deli Salad printable
Final price as low as $1.78

★ Pounce Cat Treats (pouch) – $1.05

Use $1/2 Pounce Cat Treats printable
or $0.50/1 Pounce Cat Treats, exp. 7/29/12 (RP 06/03/12 R)
Final price as low as $.55

★Beech-Nut Baby Food Jars – $0.50

Use $2/10 Beech-Nut Baby Food Jars printable
or $2/20 Beech-Nut Baby Food Jars printable
or $2/16 Beech-nut Jars printableFinal price as low as $.45 each when you buy 10

★ Wholly Salsa – $0.98

Use $1.50/1 Wholly Salsa, Guacamole or Queso printable
or $1/1 Wholly Prouct printable
or $1.50/1 Wholly Salsa printable
or $1/1 Wholly Salsa Product, exp. 8/15/12 (SS 06/24/12)
Final Price: FREE

★Planters sunflower seeds – $1.90

Use $1/1 Planters Product, exp. 8/31/12 (SS 06/24/12)
Final Price: $0.90

★ Precious sting cheese – $2.48

Use $1/1 Precious sting or stick cheese, exp. 7/31/12 (SS 04/29/12)
Final Price: $1.48

★ Wholly Salsa – $0.98

Use $1.50/1 Wholly Salsa, Guacamole or Queso printable
or $1/1 Wholly Prouct printable
or $1.50/1 Wholly Salsa printable
or $1/1 Wholly Salsa Product, exp. 8/15/12 (SS 06/24/12)
Final Price: FREE

Condiments
★Nalley Pickles (hamburger dills, 24 oz.) as low as – $1.62

Use $0.75/1 Nalley Pickles, Peppers or Relish, exp. 8/31/12 (RP 06/24/12)
or $0.75/1 Nalley Pickles, Peppers, or Relish, exp. 7/8/12 (RP 05/20/12 R)
Final Price: $0.87

★ Weber Marinade Packets – $0.59

Use $.75/2 Weber Marinade Packets, exp. 7/31/12, (SS 05/20)
Final price $.22 each when you buy 2

★Best Foods mayo (30oz) – $3.48

Use $1/1 Hellmann’s or Best Foods Mayonnaise Dressing with Olive Oil, exp. 7/27/12 (ALL YOU June ’12)
Final Price: $2.48

★French’s Mustard – $1.28

Use $0.30/1 French’s Mustard, exp. 8/31/12 (SS 06/24/12)
or $0.30/1 French’s Classic Yellow or Spicy Brown Mustard, exp. 7/15/12 (SS 05/13/12)
or $1/2 French’s Mustard, exp. 8/31/12 (SS 06/24/12 R)
Final price as low as $.78

★ Tabasco Brand – $0.98

Use $0.50/1 Tabasco Brand Product printable
or $0.50/1 Tabasco Pepper Sauce printableor $1/1 Tabasco Sauce, exp. 8/20/12 (SS 06/24/12 R)
or $0.75/1 Tabasco Sauce, exp. 8/20/12 (SS 06/24/12)
Final price as low as FREE 

★Sweet Baby Ray’s Barbecue Sauce (18oz) – $1.48

Use $1/3 Sweet Baby Ray’s Barbecue Sauce, exp. 6/30/12 (SS 05/20/12 R)
or $1/2 Sweet Baby Ray’s Barbecue Sauce, exp. 6/30/12 (SS 05/20/12)
or $1/4 Sweet Baby Ray’s Barbecue Sauce, exp. 6/30/12 (SS 05/20/12 R
Final price as low as $.98 each when you buy 2

★A.1. Steak Sauce – $2.98

Use $1/1 A.1. Steak Sauce, exp. 7/15/12 (SS 06/17/12)
Final Price: $1.98

Lawry’s Marinade (select varieties) – $1.78

Use $0.50/1 Lawry’s Marinade printable ~ need a zip try 43085 ~ if printed as I can not longer find it
Look for $.50/1 hangtag found on select products
Final Price: $1.28

Girard’s Salad Dressing – $3.60

Use $1/1 Girard’s Salad Dressing printable
Final Price: $2.60

Newman’s Own Salad Dressing – $2.88

Use $0.50/1 Newman’s Own Salad Dressing printable
or $0.50/1 Newman’s Own Salad Dressing, exp. 7/14/12 (RP 06/03/12)
Final Price: $2.38

Ken’s Salad Dressing – $1.98

Use $1/2 Ken’s Salad Dressing printable
or $1/2 Ken’s Salad Dressing printableor $0.50/1 Ken’s Dressing, exp. 6/30/12 (SS 05/06/12 R)
or B2G1 Ken’s Dressing, exp. 6/30/12 (SS 05/06/12 R)
or $1/2 Ken’s Dressing, exp. 6/30/12 (SS 05/06/12 R)
Final price as low as $1.48

Beverages
Crystal Light Canister – $2.18

Use $1/2 Crystal Light, exp. 6/30/12 (SS 05/06/12 R)
Final price $1.68 each when you buy 2

Mio Liquid Water Enhancer – $3.52

Use $1/1 Mio Liquid Water Enhancer, exp. 8/15/12 (SS 06/10/12)
Final Price: $2.52

Country Time Canister – $2.50

Use $1/2 Country Time Canister, exp. 6/30/12 (SS 05/06/12 R)
Final price $2.00 each when you buy 2

Capri Sun as low as – $2.38

Use $0.75/3 Capri Sun, exp. 6/30/12 (SS 05/06/12 R)
Final price $2.03 each when you buy 3

Starbucks Naturally Flavored Coffee (12oz) – $8.58

$1.50/1 Starbucks Naturally Flavored Coffee printable
$1.50/1 Starbucks Coffee, exp. 8/31/12 (SS 06/17/12)
Final Price: $7.08

Starbucks Via Ready Brew – $7.06

$1/1 Starbucks Via Ready Brew, exp. 8/31/12 (SS 06/17/12)
Final Price: $6.06

Nestle Coffee-mate Powdered Creamer

sugar free creamer ~ $3.18 
16oz creamer ~ $4.18
$0.55/1 Nestle Coffee-Mate Liquid or Powder Creamer Product printable
$1/2 Nestle Coffee-Mate Powder Creamer, exp. 7/22/12 (SS 04/29/12 R)
$0.50/1 Nestle Coffee-Mate Powder Creamer, exp. 7/22/12 (SS 04/29/12 R)
Final price as low as $2.63

Snapple – $5.58

Use $1/1 Snapple Tea or Juice, exp. 7/1/12 (SS 06/10/12)
Final Price: $4.58

General Grocery
★S&W Beans – $0.75

Use $1/5 S&W Beans printable
Final price $.55 each when you buy 5

★Hormel Chili – $1.47

Use $0.55/2 Hormel Chili printable
or $1/2 Hormel Chili, exp. 8/20/12 (ALL YOU June ’12)
Final price as low as $.47

★Betty Crocker Suddenly Salad Mix – $0.98

Use $0.50/2 Betty Crocker Suddenly Salad Mix printableor $0.50/2 Suddenly Salad printable
or $0.50/2 Betty Crocker Suddenly Salad Mixes printable
or $1/4 Betty Crocker Suddenly Salad Mix, exp. 8/4/12 (SS 06/10/12 R)
or $0.50/2 Betty Crocker Suddenly Salad Mix, exp. 8/4/12 (SS 06/10/12)
Final price $.73 each when you buy 2

★Nissin Big Cup Noodles – $0.46

Use $1/3 Nissan Big Cup Noodles, exp. 6/30/12 (SS 03/18/12)
Final price $.13 each when you buy 3

★Pace Salsa – $1.98

Use $0.60/2 Pace Salsa, exp. 7/15/12 (SS 04/29/12 R)
or $0.50/2 Pace Product printable
Final price as low as $1.48 each when you buy 2

★Jet-Puffed Marshmallows (8oz) – $1.28

Use $1/4 Jet-Puffed Marshmallows, exp. 8/12/12 (SS 06/24/12 R)~ not in Idaho
or $0.20/2 Jet-Puffed Marshmallows, exp. 8/12/12 (SS 06/24/12)
or $1 off Honey Maid Grahams, Jet-Puffed Marshmallows AND Hershey’s Milk Chocolate Bars, exp. 6/30/12 (SS 05/13/12)
Final price as low as $1.03 each when you buy 4

Truvia Natural Sweetener (40ct packets) – $3.34

Use $0.75/1 Truvia Natural Sweetener printable
or $0.75/1 Truvia Natural Sweetener printable
or $0.75/1 Truvia Natural Sweetener or Truvia Baking Blend with Sugar printableor $1/1 Truvia Natural Sweetener or Baking Blend With Sugar, exp. 8/31/12 (RP 06/17/12)
Final price as low as $2.34

★Pure Via – $1.84

Use $0.50/1 Pure Via printable
or $1/1 Pure Via Product, exp. 8/13/12 (SS 05/13/12 R)
Final price as low as $.84

★Clif Bars – $0.98

Use $1/6 Clif Bar Energy Bars printable
Final price $.82 each when you buy 6

★Balance Bar Singles – $0.98

Use $1.10/3 Balance Bar Singles printableor $1.10/3 Balance Bar Singles printable
Final price $.62 each when you buy 3

★Betty Crocker Fruit snacks

Fruit Shapes $2.28
Fruit by the Foot $2.38
Fruit Gushers $2.28
Fruit Roll-Ups $2.28
Fruit by the foot $2.38
Use $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit by the Foot, or Fruit Gushers Fruit Roll-Ups printableor $0.60/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By The Foot, Fruit Gushers, Fruit Roll-ups, Fruit Flavored Snacks, Ocean Spray Fruit Flavored Snacks, Mott’s Fruit Flavored Snacks or Sunkist Fruit Flavored Snacks printable
or $0.50/2 Betty Crocker Fruit Snacks printableor $0.60/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By The Foot, Fruit Gushers printable
or $0.60/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By The Foot, Fruit Gushers, Fruit Roll-ups, Fruit Flavored Snacks, Ocean Spray Fruit Flavored Snacks, Mott’s Fruit Flavored Snacks or Sunkist Fruit Flavored Snacks printable
or $0.60/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By The Foot, Fruit Gushers, Fruit Roll-ups, Fruit Flavored Snacks, Ocean Spray Fruit Flavored Snacks, Mott’s Fruit Flavored Snacks or Sunkist Fruit Flavored Snacks printable
or $0.50/2 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By The Foot, Fruit Gushers, Fruit Roll-Ups, Ocean Spray Fruit Flavored Snacks, Mott’s Fruit Flavored Snacks or Sunkist Fruit Flavored Snacks, exp. 8/18/12 (SS 06/24/12)
or $1/3 Betty Crocker Fruit Shapes, Fruit By The Foot, Fruit Gushers, Fruit Roll-Ups, Ocean Spray Fruit Flavored Snacks, Mott’s Fruit Flavored Snacks or Sunkist Fruit Flavored Snacks, exp. 8/18/12 (SS 06/24/12 R)
Final price varies by product purchased

★Fiber One 80 Cereal – $2.48

Use $0.75/1 Fiber One Cereal, exp. 7/21/12 (SS 06/10/12)
Final Price: $1.73

Fiber One Cereal – $3.58

Use $1/2 Chex, Fiber One, Total, Wheaties, or Oatmeal Crisp printable
or $1.10/3 General Mills Cereals printable
or $1.10/3 General Mills Cereals printable
or $1.10/3 General Mills Cereals printable
or $0.75/1 General Mills Fiber One Cereal printableor $1/2 General Mills Cereal printableor $1/3 General Mills Cereals printable
or $1/2 Chex, Fiber One, Total, Wheaties, or Oatmeal Crisp printableor $0.75/1 Fiber One Cereal, exp. 7/21/12 (SS 06/10/12)
or $1/2 Fiber One Cereal, exp. 7/21/12 (SS 06/10/12 R)
or $1/2 Fiber One Cereal, exp. 7/21/12 (SS 06/24/12 R)
or $1/2 General Mills Chex, Fiber One, Total, Wheaties, Oatmeal Crisp, Honey Nut Clusters, Raisin Nut Bran or Basic 4 Cereals, exp. 8/4/12 (SS 06/24/12)
Final price as low as $2.83

Cheerios Cereals

Yellow box cheerios – $2.48
honey nut cheerios – $2.48
multi-grain cheerios – $2.68 
Use $1/2 Cheerios Cereals printable
or $1.10/3 General Mills Cereals printable
or $1.25/2 General Mills Cereals printable
or $1.10/3 General Mills Cereals printable
or $1.10/3 General Mills Cereals printable
or $1/3 General Mills Cereals printableor $1/2 Cheerios Cereal, exp. 6/16/12 (SS 05/06/12 R)
Final price varies

Post Kids Cereals

cocoa or fruity pebbles (11oz) ~ $2.58
honeycomb (12.5oz) ~ $2.44 
Use $1/2 Post Kids Cereals printable
Final price as low as $1.94 each when you buy 2

Sunbelt Bakery Cereal – $2.18

★Use $1/1 Sunbelt Bakery Cereal, exp. 6/30/12 (SS 04/29/12 R)
Final price as low as $1.18

Cascadian Farm – $4.18

Use $0.75/1 Cascadian Farm Product printable
Final Price: $3.43

★ Heinz Vinegar (32oz) – $1.36

Use $1/1 Heinz Vinegar, exp. 8/31/12 (SS 06/24/12 R)
Final Price: $0.36

★ Star Olive Oil – $4.73

Use $1/1 Star Olive Oil printable
Final Price: $3.73

Snacks and Treats
Jolly Rancher Bag – $2.15

Use $1/2 Jolly Rancher Bag, exp. 8/12/12 (SS 06/17/12)
Final price $1.65 each when you buy 2

★ Nabisco Crackers – $1.68

Use $1/2 Nabisco Cookies or Crackers printable
Final price 1.18 each when you buy 2

Blue Diamond Almonds – $2.58

Use $0.60/2 Blue Diamond Almonds, exp. 7/31/12 (SS 05/13/12)
Final price as low as $2.28 each when you buy 2

Mother’s cookies (circus animals) – $1.98

Use $1/2 peelie coupon found on select cookie packages (exp 6/30)
Final price $1.48 each when you buy 2

★ Skinny Cow Singles Chocolate Candy – $0.68

Use B2G1 Skinny Cow Singles Chocolate Candy, exp. 7/31/12 (SS 04/29/12 R)
Final price $.35 each when you buy 2

★ Hershey’s Free Air Delight when you buy any Milk Chocolate Bar – $0.68

Use FREE Hershey’s Free Air Delight wyb any Milk Chocolate Bar, exp. 6/30/12 (SS 05/20/12)
Final price $.34 each when you buy both

★Milky Way Brand Singles Bars – $0.68

Use B2G1 Milky Way Brand Singles Bars (Coupons.com Savings Club)
Final price $.46 each when you buy 3

★ Pure Protein Bars – $1.36

Use $1.60/4 Pure Protein Bars printable
or $1/1 Pure Protein Product printable
Final price as low as $.36

★Rips Bite Size Licorice – $1.47

Use $0.50/1 Rips Bite Size Licorice, exp. 9/30/12 (SS 06/24/12)
Final Price: $0.97

Hershey’s Milk Chocolate (6pk) – $2.98

Use $1/2 Hershey’s Milk Chocolate, exp. 8/12/12 (SS 06/24/12)
or $1 off Honey Maid Grahams, Jet-Puffed Marshmallows AND Hershey’s Milk Chocolate Bars, exp. 6/30/12 (SS 05/13/12)

Honey Maid Grahams (14.4oz) – $2.98

Use $1/2 Honey Maid Grahams, exp. 8/12/12 (SS 06/24/12)
or $1 off Honey Maid Grahams, Jet-Puffed Marshmallows AND Hershey’s Milk Chocolate Bars, exp. 6/30/12 (SS 05/13/12)
Final price as low as $2.48 each when you buy 2

★Snyder’s Flavored Pretzel Pieces as low as – $2.38

Use $1/2 Snyder’s Flavored Pretzel Pieces or Pretzel Sandwiches, exp. 7/31/12 (SS 05/20/12 R)
or $1/1 Snyder’s Flavored Pretzel Pieces or Pretzel Sandwiches, exp. 7/31/12 (SS 05/20/12)
Final price as low as $1.38

Personal
★Secret (select) – $1.98

Use $1/2 Secret Product, exp. 6/30/12 (P&G 05/13/12)
or $1/1 Secret Product, exp. 6/30/12 (P&G 06/03/12)
Final price as low as $.98

★Ivory Bar (3pk) – $1.24

Use $0.35/1 Ivory Bar, Ivory Body Wash or Safeguard Bar, exp. 6/30/12(P&G 06/03/12)
Final Price: $0.89

★Carefree Product – $0.94

Use $0.50/1 Carefree Product, exp. 6/30/12 (SS 05/06/12)
Final Price: $0.44

Paper/Plastic
★Brawny Paper Towels (3pk, select a size) – $3.79

Use 1/2 Brawny Paper Towels printable
or $1/1 Brawny Paper Towels printable
or $1/1 Brawny Giant Rolls, exp. 8/15/12 (RP 06/24/12 R)
Final price as low as $2.79

★ Sure-Jell, Certo or MCP

Certo $2.78
Sure Jell $1.98
MCP $1.68
Use $1/2 Sure-Jell, Certo or MCP products, exp. 7/10/12 (SS 06/10/12)
Final price as low as $1.18 each when you buy 2

★Ball or Kerr Jar Cases

Ball jar case (regular mouth, pint) as low as $8.18
Kerr jar case (regular mouth, 8oz jelly jars) as low as $7.88
Use $3/2 Ball or Kerr Jar Cases, exp. 7/29/12 (SS 06/03/12)
Final price as low as $5.48 each when you buy 2

★Vanity Fair Napkins (100ct) – $1.97

Use $1/2 Vanity Fair Napkins printableor $1/3 Vanity Fair Napkins or Guest Hand Towels, exp. 7/1/12 (RP 04/01/12 R)
or $1/2 Vanity Fair Napkins or Guest Hand Towels, exp. 8/20/12 (RP 05/20/12)
or $0.55/1 Vanity Fair Napkins or Guest Hand Towels, exp. 8/20/12 (RP 05/20/12 R)
or $1/2 Vanity Fair Napkins or Guest Hand Towels, exp. 7/1/12 (RP 04/01/12 R)
or $1/2 Vanity Fair Napkins, exp. 9/24/12 (RP 06/24/12 R)
or $0.55/1 Vanity Fair Napkins, exp. 9/24/12 (RP 06/24/12)
Final price as low as $1.42

Meat Deals
Hormel Cure 81 Boneless Ham $3.16/lb (average weight 3.75lbs)

Use $1/1 Hormel Cure 81 Boneless Ham printable
or $2/1 Hormel Cure 81 Ham printable
or $1/1 Hormel Cure 81 Ham printable

★Beef top round boneless roast $2.98/lb

★Beef petite sirloin $3.28/lb

★Johnsonville Breakfast Sausage Links or Patties – $2.88

$0.55/1 Johnsonville Breakfast Sausage Links or Patties, exp. 9/30/12 (SS 06/10/12)
$0.85/1 Johnsonville Breakfast Sausage Links or Patties, exp. 6/30/12 (SS 03/25/12 R)
Final price as low as $2.03

★ Pork loin fillet $1.98/lb

★Pork riblets $1.68/lb

★Pork top sirloin chops (boneless) $2.18/lb

★Foster Farms boneless skinless chicken breast $2.28/lb

★Foster Farms split chicken or grill pack $1.38/lb

Foster Farms whole cut up chicken $1.48/lb

Refrigerated
★ Lloyd’s tubs – $3.58

Use $1/1 Lloyd’s Product printable
or $1/1 Lloyd’s Tubs or Woodfire Barbeque Premium Meats printable
or $1/1 Lloyd’s Barbeque Tubs printableor $1/1 Lloyd’s Barbeque Product, exp. 8/13/12 (SS 06/17/12)
Final Price: $2.58

★ Big Cut Cheese (Real California) $2.78/lb

Use $0.55/1 Real California Cheese Product printable
or $0.55/1 Real California Dairy Product, exp. 9/30/12 (SS 05/13/12 R)
or $1/1 Cheese (Any Brand) printable (ID & UT only, 2lb brick)

★ Precious Ricotta (15oz) – $3.32

Use $1/1 Precious Ricotta or Fresh Mozzarella Cheese, exp. 9/30/12 (SS 06/24/12)
Final Price: $2.32

Precious Mozzarella Cheese – $4.95

Use $1/1 Precious Mozzarella Cheese, exp. 9/30/12 (SS 06/24/12)
or $1/1 Precious Block Mozzarella of Fresh Mozzarella Cheese, exp. 8/31/12 (SS 05/06/12 R)
or $1/1 Precious Ricotta or Fresh Mozzarella Cheese, exp. 9/30/12 (SS 06/24/12)
Final Price: $3.95

Kraft Singles – $2.58

Use $1 off ground beef when you buy 2 Kraft Singles (tear pad coupon found at courtesy counter)

★ Frigo Cheese Heads Brand cheese sticks – $3.28

Use $0.40/1 Frigo Cheese Heads Brand Product printable ~if printed as is NLA
or $0.55/1 Frigo String Cheese, exp. 7/31/12 (SS 06/03/12)
Final price as low as $2.73

Sargento Natural Sliced Cheese – $3.25

Use $0.55/1 Sargento Natural Sliced Cheese printable
or $0.30/1 Sargento Natural Cheese Snacks, exp. 7/1/12 (SS 05/20/12 R)
or $0.55/1 Sargento Natural Cheese Snacks, exp. 7/1/12 (SS 05/20/12)
or $1/2 Sargento Sliced, Shredded or Snack Cheese, exp. 7/31/12 (Homeland CARE Booklet)
or $0.55/1 Sargento Ultra Thin Slices Cheese, exp. 9/28/12 (ALL YOU July ’12)
Final price as low as $2.70

Philadelphia Indulgence Cream Cheese Spread – $2.48

Use $0.55/1 Philadelphia Indulgence Cream Cheese Spread printable
or $0.55/1 Philadelphia Indulgence Cream Cheese Spread printable
or $0.55/1 Philadelphia Indulgence Cream Cheese Spread printable$1/1 Kraft Philadelphia Indulgence Product (Kraft 20 Top Seasonal Recipes For 2012)
Final Price: $1.93

★ Kraft 2lb brick Cheese – $5.48

Use $1/1 Cheese (Any Brand) printable ~  Idaho or Utah only
Final Price: $4.48

★ Bandon 2lb brick Cheese – $4.98

Use $1/1 Cheese (Any Brand) printable ~  Idaho or Utah only
Final Price: $3.98

★ Foster Farms Lunchmeat

Tubs (9oz) ~ $3.39
Variety pack (9oz) ~ $2.08 

Use $0.55/1 Foster Farms Lunchmeat (Coupons.com)
Final price as low as $1.53

★ Johnsonville Chicken Sausage – $2.78

Use $1/1 Johnsonville Chicken Sausage, exp. 7/15/12 (SS 04/29/12)
Final Price: $1.78

Land O’Frost Delishaved – $1.98

$1/2 Land O’Frost Premium, Delishaved or Bistro Favorites printable
$1/2 Land O’Frost Premium, Delishaved or Bistro Favorites, exp. 8/31/12 (RP 06/24/12)
Final price $1.48 each when you buy 2

★ Yoplait Yogurt – $0.50

Use $0.50/8 Yoplait Yogurt printable
or $0.40/6 Yoplait Yogurt Original, Thick and Creamy, Light or Whips printable
or $0.60/8 Yoplait Yogurt printable
or $0.60/1 Yoplait Yogurt printable
or $0.60/8 Yoplait Yogurt printable
or $0.60/1 Yoplait Yogurt printable
or $0.60/8 Yoplait Yogurt printable
or $0.50/8 Yoplait Cups, exp. 8/4/12 (SS 06/10/12)
or $0.40/6 Yoplait Cups, exp. 8/4/12 (SS 06/10/12)
or $1/10 Yoplait Cups, exp. 8/4/12 (SS 06/10/12 R)
Final price as low as $.40 each when you buy 10

★ Yoplait Go-GURT or Trix Kids Yogurt

Gogurt $2.36
Trix $2.00
Use $0.75/2 Yoplait Go-gurt Yogurt, Trix Multi-pack Yogurt, or Yoplait Split printable
or $0.85/2 Yoplait Go-Gurt Yogurt, Kids Cup Yogurt, Trix Multipack Yogurt, Splitz Yogurt printable
or $0.85/2 Yoplait Go-Gurt Yogurt, Kids Cup Yogurt, Trix Multipack Yogurt, Splitz Yogurt printable
or $0.75/2 Yoplait Go-Gurt Yogurt printable
or $0.75/2 Yoplait Go-GURT Yogurt printable
or $0.85/2 Yoplait Go-Gurt Yogurt, Kids Cup Yogurt, Trix Multipack Yogurt, Splitz Yogurt printable
or $0.75/2 Yoplait Go-Gurt, Kids Cup, Trix or Splitz Yogurt, exp. 8/4/12 (SS 06/10/12)
or $1/2 Yoplait Go-Gurt, Kids Cup, Trix or Splitz Yogurt, exp. 8/4/12 (SS 06/10/12 R)
Final price as low as $1.50 each when you buy 2

Jell-O Refrigerated Snack

Gelatin $2.69
Pudding or Temptations $2.71 

Use $0.60/1 Jell-O Refrigerated Snack, exp. 7/10/12 (SS 06/10/12)
Final price as low as $2.09

★ Smart Balance Spreadable Butter – $2.50

Use $1.60/1 Smart Balance Spreadable Butter printable
or B1G1 Smart Balance Butter printable
or $1/1 Smart Balance Spreadable Butter & Canola Oil Blend, exp. 7/18/12 (SS 06/03/12 R)
Final price as low as $.90

★ Meadow Gold cottage cheese (16oz) – $1.83

Use $0.50/1 Meadow Gold cottage cheese printable
Final Price: $1.33

★ Dean’s Dip (16 oz) – $1.38

Use $0.85/2 Dean’s Dip printable
or $1/2 Dean’s Dip Product printable
or $1/2 Dean’s Dip, exp. 8/30/12 (RP 06/24/12 R)
Final price as low as $.88 each when you buy 2

★ Frusion Smoothies – $0.81

Use $1 off Frusion Smoothies printable
Final price $.61 each when you buy 5

★ Hytop Milk Gallon – $2.25

Use $0.75/1 Milk Gallon printable
Final Price: $1.50

★ Meadow Gold Viva Milk Gallon – $2.65

Use $0.75/1 Milk Gallon printable Ut & Id only
Final Price: $1.90

Frozen
★ Smucker’s Ice Cream Topping as low as – $1.48

Use $1/2 Smucker’s Ice Cream Topping printable
or $1/2 Smucker’s Toppings Product, exp. 9/2/12 (RP 06/10/12 R)
or $0.50/1 Smucker’s Toppings Product, exp. 9/2/12 (RP 06/10/12)
Final price $.98

★ Joy Ice Cream Cones as low as – $1.21

Use $0.55/1 Joy Gluten Free Ice Cream Cones printable
Final Price: $0.66

Magnum Ice Cream Bar – $3.74

Use $1.50/2 Magnum Ice Cream Bar Multipack printable
Final price $3.24 each when you buy 2

★ Hot Pockets or Lean Pockets Brand Sandwiches – $1.97

Use $0.95/2 Hot Pockets or Lean Pockets Brand Sandwiches printable ~need a zip try 83605
or $1.50/3 Hot Pockets and Lean Pockets Brand Sandwiches printable
Final price as low as $1.47 each when you buy 3

★ Delimex (beef or beef & cheese taquitos) – $4.46

Use $1/1 Delimex Item, exp. 7/1/12 (SS 06/03/12 R)
Final Price: $3.46

★ Lean Cuisine as low as – $1.78

Use $1.10/3 Lean Cuisine Varieties printable
or $1/4 Lean Cuisine Varieties printable
or $1/2 Lean Cuisin Varieties (Coupons.com Savings Club)
or $1/4 Lean Cuisine Product, exp. 7/31/12 (SS 04/29/12 R)
Final price as low as $1.28 each when you buy 2

★ Weight Watchers Smart Ones (select varieties) as low as – $1.78

Use $5/12 Weight Watchers Smart Ones printable
or $0.75/5 Weight Watchers printable
or $4/10 Weight Watchers Smart Ones printable
or $3/10 Weight Watchers Smart Ones Product printable
or $1/5 Weight Watchers Smart Ones Product printable
or $1/2 Weight Watchers Smart Ones Frozen Desserts printable
or $2/8 Weight Watchers SmartOnes Frozen Product, exp. 8-31-12 (Weight Watchers, May)
Final price as low as $1.28 each when you buy 2

★ California Pizza Kitchen Large Pizza – $5.82

Use $1/1 California Pizza Kitchen Large Pizza printable
Final Price: $4.82

★ Morningstar Farms Frozen Food as low as – $2.98

Use$0.80/1 Morningstar Farms Veggie Foods Product printable
or $1/1 Morningstar Farms Veggie Foods Product (Coupons.com Savings Club)
or $1/1 Morningstar Farms Veggie Foods Product printable
or $0.75/1 MorningStar Farms Veggie Foods Product, exp. 8/19/12 (RP 06/24/12 R)
Final price as low as $1.98

★ Tai Pei Entree – $1.98

Use $0.55/1 Tai Pei Entree or Appetizer, exp. 8/3/12 (SS 05/06/12 R)
or $1/1 Tai Pei Stir Fry Creations Entree or Single Serve Entree printable
Final price as low as $.98

Pagoda Express Egg Rolls or Appetizer or Entree – $3.05

Use $1/1 Pagoda Express Egg Rolls, Appetizer or Entree, exp. 9/30/12 (SS 04/15/12)
Final Price: $2.05

Tyson Any’tizers Snack – $6.38

Use $1/1 Tyson Any’tizers Snack printable~if printed as is NLA
or $1/1 Tyson Any’tizers Snacks printableor $1/1 Tyson Any’tizers Snacks, exp. 9/14/12 (SS 06/17/12)
Final Price: $5.38

Jose Ole (taquitos) – $3.98

Use $3/2 Jose Ole Printable ~ Not sure which zip this might be under
or $1/1 Jose Ole Product printable
or $1/1 Jose Ole Brand Item printable
or $1/1 Jose Ole Brand Item printable
Final Price: $2.98

★ Ore-Ida Sweet Potato Steak Fries – $2.42

Use $1/2 Ore-Ida Sweet Potato Fries printable- NLA
Final Price: $1.92

Jimmy Dean Quesadilla – $3.28

Use $0.75/1 Jimmy Dean Quesadilla printable
or $1/1 Jimmy Dean Quesadilla printable
Final Price: $2.53

Jimmy Dean Frozen Snack Size Sandwich (biscuits) – $4.86

Use $1/1 Jimmy Dean Frozen Snack Size Sandwich printable
Final Price: $3.86

★ Farm Rich french toast – $2.62

$0.75/1 Farm Rich Snack printable
Final Price: $1.87

Produce
Almond Accents – $2.88

Use $1/1 Almond Accents Product printable
or $1/1 Almond Accents, exp. 7/31/12 (SS 04/22/12)
or $1/2 Almond Accents, exp. 7/31/12 (SS 04/22/12 R)
or $0.50/1 All Natural Almond Accents, exp. 8/31/12 (SS 06/03/12)
Final price as low as $1.88

Pom Wonderful Product (48 oz bottle) – $12.98

$1/1 Pom Wonderful Product printable
$2/1 POM Wonderful Juice printable
$1/1 Pom Wonderful Juice, exp. 9/30/12 (SS 06/24/12)
Final price as low as $10.98

For the top produce deals go HERE


Read more at http://fabulesslyfrugal.com/2012/06/winco-deals-as-of-627.html#TLfP9pEq5j1YW8WO.99

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: